Fassaadiribakardinad

Kõige efektiivsem lahendus sissepaistva päikese ja soojuse eest varjumiseks on hoone fassaadile paigaldatud väliskardinad, mis hoiavad ka ruumi sisetemperatuuri stabiilsena.

Fassaadikardinad on disainitud selliselt, et neid on võimalik sobitada igasugustele fassaadidele nii kinnitusviiside kui värvivaliku poolest. Profiilid on saadaval 21 värvis ja erinevas tugevuses. Kardinaid on võimalik kindlasti paigaldada ka juba valmis majale, kuid kõige mugavam on planeerida need koos arhitektiga, et tagada hiljem vajalik pind ja elektrikaabeldus. Fassaadikardinad paigaldatakse maja seinale või aknavasse. Kardinate fikseerimiseks liiguvad need üles alla aknapalesse või seinale paigaldatud siinidel või trossidel.

Kardinad on elektrimootoriga juhitavad ja päikeseandurit kasutades võimalik programmeerida automaatne avanemine või sulgemine sõltuvalt kas päike paistab või mitte. Samuti on võimalik ühendada need Targa kodu süsteemiga täisautomaatseks juhtimiseks.
Väljapoole paigaldatud kardina puhul on tähtis ilmastikukindlus, mille tagab õige riba profiili valik, sõltuvalt maja paiknemisest ilmakaarte ja tugevate tuulte suhtes. Kõige tugevamad ribad kannatavd tuult kuni 88 km/ h, seda sõltuvalt kardina suurusest. Üks huvitav uuendus viimastel aastatel on S kujuline riba, mis võimaldab efektiivsemalt sissepaistvat päikesevalgust reguleerida samal ajal valgust rohkem sisse lasta.

Selles köögis on tööpinna kohal kitsa akna ees siseribakardin, mida saab käsitsi juhtnöörist vastavalt soovile juhtida- tõmmata ette v eest ära või pöörata ribasid sissetuleva valguse ja vaate reguleerimiseks. Kes ribakardinaid pole kasutanud võibolla ei teagi, et ribade asendit saab pöörata nii, et toast näeb välja kuid väljast tuppa ei näe ja seejuures pääseb sisse ka valgus. Sama funktsiooni täidab ka välisribakardinatega, mis on siin paigaldatud terrassi akna ja ukse ette.
Nagu näha jätab välisribakardn ka toa poolt vaadates väga sümpaatse mulje. Sellise lahenduse puhul pole tuppa enam kardinat otseselt vaja, kuid sobiks suurepäraselt õhuke tüllkardin meeleolu loomiseks. Mida on lihtne ka erinevatel hooaegadel vahetada.
20.09.2019