Tekstiilitrendid 2020

Sunorek valib igal aastal oma valikusse uusi tekstiilkangaid lähtudes trendidest sisekujunduses. Ideede ja inspiratsiooni leidmiseks külastame aasta alguses Heimtextil messi.

Valitsevaks teemaks oli messil „Tagasi juurte juurde“ tuginedes jätkusuutlikule tulevikule ja üleüldisele globaliseerumisele. Aastaks 2020 sisekujundustrendides ei joonistu välja konkreetset stiili. Valitseb eklektiisus  ja isikupära ning seega võib Sunoreki tekstiilkangaste valikust leida meelepärase kanga oma ideede jaoks. Alljärgnevalt mõnedest teemavalikutest lähemalt.

Teema “Tagasi juurte juurde” või kuhu ma kuulun väljendub eriilmelistes kangastes. Mitmeid hooaegu moes olnud võrk-kangad jätavad mulje kui käsitsikootu või heegeltatud kangad.Kombineeritakse erinevaid faktuure ja huvitavaid pindu nt kunstkarusnahk.

Interjööris vaibad ja hubasust loovad pildid seintel, pisut luksuslik tagasivaade olnule.

Hallide ja valgete toonide kõrval sekundeerivad murtud pastelsed toonid. Üheks selle hooaja hitiks on hele pastelne kollane. Kombinatsioonis erinevate hallide toonidega moodustab see värske ja rõõmsa koosluse selleks kevadeks.

Ühe teemana, selleks aastaks pakuvad kangatootjad heledaid ja erksaid toone, mis sobib kevadega väga hästi kokku ja aitab luua meie kodudesse värske ja rõõmsa eeleolu.Värvigammas on õrn mündiroheline. Jätkuvalt on aktuaalsed trükimustrid. Jätkuvalt on populaarsed loodusmotiivid -taimed, eksootilised taimed, loomad ja putukad. Nt kiilimustriline tükitud kangas

Globaalsed tendentsid mõjutavad 2020 aastal rohkem kui varem ka a sisekujundussuundi ja -ideid. Kangatootjaid üha rohkem mõtlevad taaskasutusele ja jätkusuutlikele tootmisprotsessidele.. Paljud tootjad tutvustasid aastaalguse messidele tasskasutatud kiududest toodetud kangaid. Näiteks plastikpudelitest toodetud kiud näevad välja samsugused kui polüestrist toodetud kiud, kuid kannab märksa õilsamat eesmärki.

Kontrastiks heledate pooldoonide kõrval on jõulised mitmevärvilised taime ja lillemustrid. Selliseid lahendusi pakutakse nii tapeetide kui ka kangaste valikus. Kes pelgab oma kodus uuenduseks seina katta erksavärvilise mustrilise tapeediga võib hoopis lisada mõne paani mustrilist kangast kardinaks.

Sametid, velvetid ja veluurpinnaga kangad nii matid kui läikvad on jätkuvalt sisustuskangaste hulgast populaarsed. Kardinakangaste üheks trendivärviks on sellel hooajal on puhas sinine. Eriti luksuslikult tuleb sininine toon esile sametistel kangapindadel. Sametist kardinate kasutus interjöörides lisab lihtsatele ja lakooniliselt kujundatud ruumidel elegantsust ja natukene luksust kuid ei mõju ülepakutult.