Valgus ja vaade

Päris tihti on õiget kardinat valida keeruline, sest kardin peab täitma mitut rolli ja neid tihti ka üheaegselt. Eriti keeruline on olukord siis kui ruumi on vaja kasutada erineval otstarbel ja kogu päeva jooksul. Nagu näiteks lastetoad või avatud korterid, kus ruumil ongi mitu otstarvet. Õnneks on olemas funktsionaalseid ja töötavaid lahendusi!

Screenkangas on tiheda koega võrkkangas, mis murrab päikesekiiri nii, et otsene päikesevalgus ei pääse tuppa. Effekt seisnebki selles, et kui päike silma paistab- tõmbad kardina ette, päike jääb kardina taha kuid samal ajal näeb läbi kardin kenasti välja, samuti ei ole tuba pime. Screenkangas on mõeldud päevasel ajal kasutamiseks ja muudab toasviibimise väga nauditavaks. Päevasel ajal kaitseb ka sissevaadet, õhtul aga vastupidi toast õue ei näe kuid sisse paistab väga hästi.

Screene on erineva tihedusega, kõige optimaalsem on 5% valgusläbilaskvusega kangas, mis sobib tavapäraseks kasutuseks väga hästi. Arvestama peab screeni valikul sellega, et ka 1% -lise läbilaskvusega kangas ei kaitse silmapaistva päikese eest täielikult. Kui kirjutuslaud asub nii, et päike paistab otse silma või selja tagant ekraanile, siis screenist abi ei ole ja valida tuleb pimendav kangas, mis varjab päikesevalguse 100%. Võib öelda, et screenkangas teeb omamoodi imet- võid rahulikult kardina ette tõmmata ja samal ajal hommikukohvi juues päikesetõusu või imelist vaadet nautida.