Erikujulised aknad

Igasugusele keerulise või lihtsa erikujuga aknale on võimlik leida sobiv aknakate. Spetsiaalsetele katuse- ja laeakna kardinatele on iseloomulik, et kardina kangas on rippumise vältimiseks alati külgedelt fikseeritud.

Voldikkardinad

Voldikkardinad sobivad kolmnurksetele, ümmargustele, trapets ja pooltrapets akendele ning katuse- ja laeakendele. Ümmargune voldikkardin koosneb kahest fikseeritud asendis poolringist.

Ribakardin

Ribakardinad sobivad kolmnurksetele, ümmargustele või trapetsikujulistele akendele ning katuseakendele. Paljude erikujuliste aknakatete puhul saame kasutada vaid ribade kinni-lahti keeramise funktsiooni, puudub üles-alla liigutamise võimalus. Ümarale aknale mõeldud ribakardinal puudub üles-alla liigutamise funktsioon.

Tekstiilkardin

Kõiksuguste keerukate kujudega akendele leiab ikka võimaluse tekstiilkardina sobitamiseks. Kaldaknad, erkerid, kaaraknad võime veelgi huvitamaks kujundada lihtsa tüllkardina või dekoratiivse külgkardina abil.

Püstlamell kaldaknale

Püstlamellkardin on üks vähestest kardinatüüpidest, mida saab kasutada mittehorisontaalselt ehk kaldu asetseva ülaservaga suurtel akendel. Sellise kardina paigaldamine on lihtne. Kardinale on iseloomulikud ka kõik teised püstlamellkardina funktsionaalsed ja disainilised omadused.