Pimendavad kardinad

Pimendavad kardinad sobivad hästi ruumidesse, kus valguse puudumine on oluline, näiteks magamistuppa. Ettetõmmatud kardin teeb toa pimedaks ja kui ruumi on vaja ka valgel ajal kasutada, tuleks pimendavat kardinat kombineerida teiste kardinatega või kasutada kombineeritavaid kardinaid. Arvestama peab, et kardina konstruktsioonilistest või ruumi iseärasustest sõltuvalt, võib kardina ja akna vahele jääda valguspilusid, millest valgust ikkagi paistab.

Rulookardin

Meie valikus on toon-toonis tagapõhjaga pimendavad kangad ja valge tagapõhjaga pimendavad kangad. Valge tagapõhjaga pimendavad kangad peegeldavad paremini tagasi päikesesoojust, hoides ruumi kuumal suvepäeval meeldivalt jaheda. Rulooga võimalikult hea pimendava efekti saavutamiseks tuleks see paigaldada ava servadest üle, et valgust minimaalselt sisse pääseks.

Tekstiilkardin

Ruumis päevavalguse vähendamiseks sobivad poolpimendavad ja täispimendavad tekstiilkardinad. Päikesepoolses seinas paikneva akna ees peaks vältima poolpimendava kanga heledamaid värvitoone, sest väga heleda päikesevalgusega ei pruugi see ruumi piisavalt pimendada. Väga hea tulemuse saab võimalikult palju üle aknaava paigutatud täispimendava külgkardinaga.

Kärgkangaga voldikkardin

Pimendav voldikkardin on valmistatud erilisest kärjekujulise läbilõikega kangast, mis võimaldab peita kardina ülestõmbamiseks vajalikud nöörid ja nööriaugud. Kardin on ainulaadse välimusega ja kärgedes paiknev õhk teeb need ka paremini sooja pidavaks, vähendades talvel küttekulusid.