Ülalt ja alt avanevad

Esimeste korruste maast laeni aknad, vastastikku asetsevad ja siseruumide aknad on tekitanud vajaduse kardinate järele, mida saab avad ülevalt. Kardinat ainult ülaservast soovitud kõrguseni alla lastes, saame ruumi lasta loomuliku valguse kui altpoolt jääb aken kaetuks. Kardinaid on võimalik samaaegselt avada nii ülevalt kui alt.

Voldikkardin

Ülevalt ja alt avatavaid voldikkardinad paigaldatakse ainult aknaraami sisse klaasi lähedale. Kardina profiilitoonide suur värvivalik, mis sisaldab ka puiduimitatsioone, võimaldab kardinat hästi sobitada erinevat värvi aknaraamide ja kogu interjööriga.

Tekstiilroomakardin

Ülalt ja alt avaneva tekstiilroomakardinat saab paigaldada nii aknaava ette kui aknaraami sisse vahetult klaasi lähedale. Esimese variant võimaldab katta kogu akna ava, samuti suuremaid aknaid. Teise variandi puhul on kardin nii ülevalt kui alt aknaraamile kinnitatud ja on täpselt klaasi suurune.

Puidust ja bambusest roomakardin

Ülevalt ja alt avanevad  puit- ja bambus roomakardinad on erilised materjali poolest. Need kardinad on dekoratiivsed ja sobivad ainult päikesevalguse varjamiseks, sest materjal paistab läbi ja ei varja vaadet. Varjates päikest kas ülevalt või alt näeme samal ajal aknast välja ja samuti näeb ka aknast pimedal ajal sisse.