Rulood

Rulood on lihtsad ja praktilised aknakatted, mis võimaldavad valgust ja vaadet reguleerida rulookanga allalaskmise või üleskerimisega torule. Klassikalise ruloo valguse reguleerimise võimalused on- kardin ees, eest ära või poole peal, mistõttu sobib see paremini ruumidesse, mida kasutatakse peamiselt kindlatel aegadel,nn magamistuba või Screenkangaga ruloo kontoris, mitte kogu päeva jooksul . Uudsed Sebrarulood annavad suurepärase võimaluse valgust reguleerida nii, et allalastud kardin laseb valgust sisse, kui kahe kangakihi triibud on kohakuti, või ei lase, kui triibud on vaheldumisi, samuti saab nagu rulood täiesti eest ära üles kerida. Seetõttu sobivad Sebraruloo eriti hästi lastetubadesse või töötubadesse, mida kasutatakse erinevatel päeva aegadel ja erinevaks otstarbeks.

  • Rulookardin kaitseb interjööri päikesekiirguse eest
  • Tagab privaatsuse, reguleerib temperatuuri
  • Ligi 500 erineva tekstuuri, värvitooni ja läbipaistvusega kangast (ühevärvilised, mustrilised, pimendavad ning termokangad)

Rulookardin

Kokkurullituna võtab ruloo vähe ruumi ja katab seega seina või klaasi pinda minimaalselt. Ruloo kangastest on kasutusel eritöötlusega tekstiilkangad läbipaistvatest kuni pimendavateni, bambusmaterjalid ja screen-kangad. Ruloode konstruktsioon on lihtne ja hooldusvaba, tagades toote pika kasutusea. Kangast võimalik puhastada tolmuharja või pehme lapiga ning vajadusel vahetada.

Akutoitel mootoriga ruloo

Uudne lahendus – mugav ja lihtne telllida, paigaldada ning kasutada! Vana hea, lihtne ja praktiline ruloo on akutoitel mootori näol saanud väga mugava ja kaasagse täienduse. Tänu akutoitele ei vaja ruloo elektrivoolu olemasolu paigalduskohal ja seda saab paigaldada igale poole ilma ettevalmistustöödeta. Uus akutoitel mootoriga ruloo on puldist juhitav – väga mugav, sest kardina sulgemiseks ja avamiseks ei pea kardina juurde minema ja seda ketist kerima. Uus ruloo on isikupärase sümpaatse disainiga. Liitiumaku ja mootor on integreeritud rulootoru sisse, mis ei paista välja ning ruloo on tavapäraste mõõtmete ja väljanägemisega. Juhtmega laetav aku töötab ühe laadimisega- kaks korda päevas üles-alla liigutamisel, 6-12 kuud. Laadimisaeg on 4-5 tundi.

Sebraruloo

Sebraruloo on horisontaalsete triipudega, kahekordsest kangast ruloo, mida saab juhtketist tõmmates muuta kas valgust läbilaskvaks või vastupidi mitteläbilaskvaks e läbipaistmatuks! Kui kardina kahe kangakihi triibud on kohakuti paistab ruloo läbi ja laseb valgust tuppa. Kui triibud on vaheldumisi on kardin läbipaistmatu. Avatud triipudega asendis hajutab erineva läbipaistvusega kangas terava päikesevalguse kuid laseb valgust ikkagi tuppa, suletud triipudega asendis varjab vaate ja valguse ning sobib seega väga hästi ruumidesse, kus vajatakse aegajalt ka privaatsust. Kardinat saab nagu kõiki ruloosid ka täiesti eest ära torule kerida, nii, et akna pind jääb vabaks. Sebrakangad on dekoratiivsed, kerged ja õhulised ning kaunistavad iga kodu või kontorit. Sebrarulood on võimalik ka kruvivabalt avatava akna või ukse raamile kinnitada.

Screenkangast ruloo

Screenkangast ruloo on suurepärane lahendus päikesepoolsetesse töö või eluruumidesse. Screen ehk võrkkangas on läbipaistev materjal, mis peegeldab tagasi päikesekiirguse ja soojuse kuid laseb sisse valguse ega varja vaadet. Nii loome ruumis meeldiva atmosfääri – päike ei paista silma või ekraanile, tuba ei ole seejuures pime ja võime nautida ka vaadet välja. Arvestama peab, et kardin paistab läbi ja ei taga õhtusel ajal privaatsust. Päeval eesolev kardin kaitseb ka siseinterjööri pleekimise eest- screen peatab ligi 95% sissetulevast UV kiirgusest.

Kompaktruloo kassetiga

Uudisena pakume lisaks plastprofiilidega tootele ka alumiiniumprofiilidega toodet, mis on vastupidavam, säilitades kauem oma esialgse välimuse. Kasutame lamineeritud profiile, mis on kriimustustele vastupidavamad kui tavapärased värvitud profiilid. Valikus värvilised ja puitimitatsiooniga profiilid toonitud või puiduvärvi akendele ning sebra kangaga mudel. Kompaktkassettruloo eeliseks on ideaalne sobivus aknaraamiga- kasseti sees asuv ruloo ja kanga suunamiseks paigaldatavad külgliistud moodustavad aknaga ühtse terviku jäädes peaaegu märkamatuks. Pakettaknaruloo paigaldatakse vahetult klaasiliistule ja sobib seetõttu väga hästi akendele või ustele, mida on vaja sageli koos kardinaga avada. Tänu mehhanismi kompaktsusele ja väljaulatuvate osade väikestele mõõtudele, ei takista ruloo enamikel juhtudel akna avamist. Kassett kaitseb kangast määrdumise eest, tänu külgliistudele ei hakka kangas akna avamisel tõmbetuules lehvima.

Siinidel liikuv ruloo

Rulookardinaid, mis on paigaldatud siinidele, saab liigutada tavapäraselt üles-alla ning samaaegselt siinil paremale-vasakule. Soovitame seda mudelit klaasitud rõdudele või rõduuste ette, kus on vaja, ukse või akna avamiseks, läbikäimiseks vm põhjusel ruloo kõrvale nihutada. Ruloo sobib kasutamiseks ka niisketes oludes. Screen kangaste kasutamisel peatame kuni 95% aknale langevast UV kiirgusest ning 20-60% valgusest, kuid ei piira vaadet välja.

Kassettruloo

Kassettruloo on ruloo, mille puhul kangatoru asetseb kasseti sees. Kasseti ülesanne on kaitsta kangast tolmu, määrdumise ja UV kiirguse eest, tagades nii ruloo pikema kasutusea. Aknaavasse kinnitatavate kangast suunavate külgprofiilide või trosside kasutamisel ei hakka kardin akna avamisel või tuulutusasendis tuuletõmbuses lehvima. Sõltuvalt kangast  ja valitud juhtimisviisist võib kassettrulood kasutada kas sise- või välistingimustes. Pimenduskangaga kassettruloo on sisetingimustes asendamatu toode kui soovite luua täielikult pimedat ruumi ilma igasuguste valguspiludeta.

Kompaktruloo

Kompaktruloo on väikesemõõduline ruloo, mis paigaldatakse aknaraamile. Akent saab avada koos allalastud asendis kardinaga, mis varjab samal ajal päikest või vaadet, mistõttu sobib kardin hästi akendele või ustele, mida on tihti vaja avada. Tänu väikesele mehhanismile võtab vähe paigaldusruumi ja võimaldab aknal või rõduuksel võimalikult suures ulatuses avaneda, seina või aknapalet riivamata. Kompaktruloo on võimalik ka kruvivabalt avatava akna või ukse raamile kinnitada.

Puitruloo

Bambus-, puit -ja džuutmaterjalist puitrulood on originaalse välimusega aknakatted, mis sobivad väga erineva stiili ja otstarbega ruumidesse. Kasutatav materjal on hõre, hajutab sissetungiva otsese valguse kuid ei varja vaadet. Privaatsuse tõstmiseks ja valguse läbitungimise vähendamiseks soovitame lisada naturaalsest linasest kangast vooder. Tähelepanu tuleb pöörata sellele, et naturaalsete materjalide puhul võib värvitoon olla veidi erinev sõltuvalt materjali partiist.

Katuseakna  ruloo

Spetsiaalsetel katuseakende ruloodel on kangas rippumise vältimiseks akna külge fikseeritud. Pakume kahte erinevat mudelit kasseti sees asuva toru ja kangast suunavate külgprofiilide mudelit „Skylight“ ning ilma kassetita konksukeste abil akna raamile või aknaavasse kinnitatavat ruloo. Skylight ruloo sobib ka Velux katuseakendele. Skylight töötab vastupidava vedrumehhanismiga ja see võimaldab kangast seisma jätta mis tahes asendis. Konksukeste abil fikseeritava katuseakna ruloo puhul saame kanga fikseerida vaid sobivale kõrgusele paigaldatud konksude taha aknaraamil või avas.

Laeakna ruloo

Horisontaalsetele laeakendele pakume kahe kassetiga ja külgprofiilidega mudelit. Kasutades pimendavat kangast, saavutame ruumis täieliku pimenduse, valides screenkanga, tagame maksimaalse päikesesoojuse tagasipeegelduvuse.

Laevakilest ruloo

Väikelaevadele pakume spetsiaalsest läbipaistvast kiletaolisest materjalist vedrumehhanismil töötavat rulood. Ideaalne kasutamiseks kapteni- või navigatsioonisillal, säilib täiesti selge väljavaade, kuid peegeldab tagasi kuni 90% päikese kiirgusest. Sobib kasutamiseks ka teistes töö ja eluruumides, kus vajatakse päevavalgust ja väljavaadet aga päike samal ajal silma ei paistaks.