Voldikkardinad

Voldikkardinate võlu seisneb dekoratiivses plisseeritud kangas. Voltidesse pressitud kangast kardina ülestõmbamisel volditakse kangas kokku tihedaks pakiks, allalastult on akna ees ühtlane voldistik. Voldikkardina suurimaks eeliseks teiste kardinate ees on konstruktsiooni väikesed mõõdud, võtab vähe ruumi, ning võimalusterohkus! Tavapäraselt jooksevad voldikkardinas iseloomulikud ülestõstenööride auguread, kahekordse kärgkanga korral augurida kangas näha ei ole.
Voldikkardin sobib ka ümmarguste, kolmnurksete, trapetsikujuliste akende katmiseks.

UUS! Kettjuhitav Sunoline voldikkardin

Uudse lahendusena kardinaturul pakume ketist juhitavat voldikkardinat! Ketist juhtmine on tavapärase nöörist juhtimisega võrreldes kiirem ja mugavam, sest puuduvad pikad ülestõmbenöörid, mida tuleb selleks, et need rippudes segama ei jääks, nöörikogujale kerida. Valikus on valge, hall ja musta värvi konstruktsioon, kardina laius kuni 3m. Sunoline voldikkardinat saab valmistada nii tavapärasest kui kahekordsest, ilma augureata kärgkangast, võimalik on ka mootoriga juhimine.

Voldikkardin

Voldikkardinad sobivad igasugustele akendele- eriti just seetõttu, et on väikese konstruktsiooniga, vajavad vähe paigaldusruumi ja kokkutõmmatuna katavad aknapinda minimaalselt. Voldikardina üheks eeliseks on võimalus paigaldada kardin aknaraami klaasiliistule- klaasile väga lähedale, mistõttu valguspilud akna ja kardina vahel on minimaalsed. Samma hästi võib voldikkardin olla paigaldatud ava ette nagu tavapäraselt. Voldikkardina kangast jooksevad tavapäraselt läbi tõstenööride auguread, mis jäävad näha ka pimendava kanga korral. Kahekordse kärgkangaga kardinas auguridu näha pole .

Ülevalt ja alt avanev voldikkardin

Ülevalt avatavate kardinate suureks eeliseks on ruumisolijate privaatsuse tagamine samal ajal ülevalt valgust tuppa lastes. Kardinaid saab avada ka alt. Ülevalt ja alt avatavaid voldikkardinad saab paigaldada nöörjuhitavana ava ette või käepidemest juhitavana aknaraami klaasiliistule. Kardina profiilitoonide värvivalik on väga suur , mis võimaldab kardinat hästi sobitada erinevat värvi aknaraamide, soovi korral akrdina kanga või kogu interjööriga.

Kahe kangaga voldikkardin

Kahe kangaga voldikkardinad pakuvad unikaalset võimalust kasutada ühes kardinas kahte erinevat, kas erineva omaduse või värvitooniga kangast. Nii võib kardina ülemine pool olla läbipaistvast ja alumine pool pimendavast kangast, mis võimaldab kardinat üles ja alla liigutades ruumi vastavalt soovile pimedaks või vastupidi valgeks muuta. Kahe kangaga kardinaid on võimalik avada ülevalt või alt ja need sobivad kõigile nelinurksetele akendele.

Kärgkangaga kardin

Kärgkangas on kärjekujulise läbilõikega kangas, mis annab voldikkardinale uudse väljanägemise ja töötab seejuures väga hea soojusisolaatorina.  Kärgkangast voldiku väljanägemine on eriline, sest selles pole näha kardinast tavapäraselt läbijooksvaid vertikaalseid ülestõstenööre. Kangast hoidvad nöörid on peidus kahe kangakihi vahel ning seetõttu pole kardinas ka augusridasid, mis torkavad eriti silma kui päike neist sisse paistab ja eriti pimendava kangaga. Kärgkangas hoiab toatemperatuuri, sest kärgedes olev õhk aeglustab soojusvahetust, vähendades niimoodi talvel soojakadusid ning  suvisel ajal päikesest tingitud ruumide ülekuumenemist rohkem kui ükski teine materjal.

Katuse- ja laeakna voldikkardinad

Voldikkardinad sobivad kasutamiseks ka katuse- ja laeakendele.

Katuse- ja laeakna voldikkardinad pakuvad samu avanemisvõimalusi ning omadusi, mis traditsioonilised voldikardinad. Kardina kanga suunamiseks kasutatakse sel juhul trosse, mis hoiavad ära kardina kõikumise ja rippumise akna avamisel või tuulutusasendis. Kõrgel asuvate kardinate avamiseks on võimalik kasutada tõmbevarrast või motoriseeritud juhtimist.

Erikujulised voldikkardinad

Voldikkardinate on võimalik kasutada ka keerulisemate aknakujude korral. Erikujulised voldikkardinad võivad olla kolmnurksed, ümmargused või trapetsikujulised.

Mootoriga voldikkardinad

Sunoline voldikkardinale pakume ka mootoriga juhtimist. Akumootor töötab ülaprofiili sisse ehitatud akupangaga, nähtavale jääb ainult 15cm pikkune antenn. Valikus on ka võrgutoitel elektrimootorid. Mootori- ja ketiga tooted on ühesuguse väljanägemiega ja omavahel hästi kombineeritavad. Sunoreki tootevalikus pakume kvaliteetseid Prantsuse mootoreid. Mootoriga kardinaid saab juhtida lülitist, puldist, seinapuldist või telefoni Äpist-lisades Targa kodu seadme.