Kardinapuud ja -siinid

Kardinapuud ja siinid pakuvad erinevaid võimalusi tekstiilkardinate akende ette riputamiseks. Ümarad kardinapuud on dekoratiivsed, jäävad rohkem näha ja sobivad ruumidesse, kus see on taotluslik. Kardinasiine on võimalik paigaldada lae lähedale ja vajadusel kardinaga kattes täiesti ära peita.

Alumiinumsiinid

Alumiiniumsiine on erineva kuju, värvi ja mõõtudega. Enamus alumiiniumsiine on painutatavad ning on asendamatud kardinakandurid kaarjate seintega ruumides nn verandad, nurgaga akende katmisel või olukorras, kus kardinakandur soovitakse lõpetada elegantse paindega. Kardinaid on võimalik siinil liigutada tõmbevarda abil. Raskete, kõrgete või raskesti ligipääsetavate kardinate liigutamiseks on mugavad nöörjuhitavad siinid.

Mootoriga kardinasiin

Tekstiilkardina mootoriga juhtimine on väga mugav, eriti raskete kardinate puhul ja säästab kardinat käega tõmbamisel tekkida võivate kahjustuste eest. Valikus on juhtmevaba akutoitel töötav ning elektritoitel töötavad erineva võimsuse ja madala müratasemega mootorid kandevõimega kuni 60 kg.

Ühtlaselt fikseeritud voltidega kardin

Viimase aja suurim tekstiilkardina uuendus nöörliuguriga kardinapael võimaldab teha kaunilt lainetavaid kardinaid ilma krookpaelu kasutamata. Nöörliuguri abil saame teha ühtlaselt pehmetes, kuni allääreni langevates voltides kardinaid. Lisaks uudsele väljanägemisele, mida ei saavuta ühegi teise kardinapaela või tehnoloogiaga, on selliseid kardinaid ka lihtsam kasutada ja hooldada. Ülaservas nööriliuguriga fikseeritud voldid püsivad paigas ka kardina ette ja eest ära liigutamisel, kardin on alati ühtlaselt laines ning neid ei tule kunagi käega korda sättida. Kuna kardin ise on ilma kroogete ja voltideta, on neid peale pesemist lihtsam triikida ning ka tulemus on parem. Uus lahendus sobib väga hästi kaasaegsesse, avatud ruumide ja suurte akendega koju.

Pikendatavad kardinapuud

Pikendatavate kardinapuude pikkus on kindlates mõõduvahemikes reguleeritav, mis on annab võimaluse määrata täpne kardinapuu pikkus alles kodus paigaldamise käigus. Valikus on kardinapuud laiusega kuni 3,8 meetrit ja kardinapuude läbimõõdud jäävad vahemikku 19-38 mm. Erinevate värvitoonide ja otsanuppude valik tagab ideaalse sobivuse kardina ja koduse interjööriga.

Puidust kardinapuud

Puidust kardinapuud on peitsitud ning kardinarõnga sujuvamaks ja vaiksemaks libisemiseks ka kiletatud. Puidust kardinapuu läbimõõt on 28 mm ja maksimaalne pikkus 3,6 m. Vajadusel saab seda jätkata ning tekitada endale sobivas pikkuses kardinapuu.

Plastsiinid

Plastsiinid on praktilised ning soodsad ühe või mitmerealised kardinakandurid, mis võimaldavad korraga akna ette riputada mitu kihti kardinaid. Valikus on tugevamad- sisetäidisega plastsiinid ja veidi säästlikumad seest tühjad plastsiinid. Plastsiini esiserva külge saab kaunistuseks kinnitada iluliistu või ilurandi.