Fassaadikardinad

Kui otsite oma kodule efektiivset ja ilusat valguse, soojuse ning privaatsuse kontrollimise võimalust – võib lahenduseks olla pakutav elektriajamiga varustatud fassaadikardin.

Välisfassaadile paigaldatud kardinad on kõige efektiivsem kaitse päikese eest. Fassaadikardinad takistavad läbi aknaklaasi liigse päikeseenergia ruumi jõudmist ning aitavad sellega saavutada hoone liginullenergia nõudeid. Fassaadikardin on fassaadiga ühilduv esteetiline arhitektuurielement vertikaalsetele fassaadidele, üksikutele akendele ja aknaridadele, eramutes või korrusmajades. Kutsume teid tutvuma meie poolt pakutavate fassaadikardinate näidistega Sunoreki salongi Liivalaia 40!

 

Fassaadikardinate planeerimine on lihtne ning järgnevad soovitused teevad hilisemad kardina paigaldustööd eriti mugavaks:

  • fassaadikardinate kinnitamiseks tuleb hoone fassaad või aknaava ehitada tugevdatud ning kandva pinnaga;
  • elektriajamiga varustatud fassaadikardina toiteks soovitame vedada juba ehitustööde käigus hoone elektrikilbist aknaavadesse või nende vahetusse lähedusse vajalik toitekaabel;
  • tutvuda tuleb fassaadikardinate võimalike mõõtmetega, et ka suuremõõtmelised klaaspinnad saaks kenasti kaetud;
  • ehitustegevuse käigus hoonesse paigaldatud internetipõhine Targa Kodu keskus või elektrikilpi sisseehitatud automaatika seade, aitab fassaadikardinaid eriti nutikalt oma elurütmi järgi liikuma panna.

Fassaadiruloo

Screen kangast fassaadiruloo pakub ruumis kuumal ja päikesepaistelisel suvepäeval meeldivat varju säilitades samal ajal võimaluse nautida läbi akna nähtavat panoraami. Fassaadiruloo pimendava kanga, kanga külgluku ning fikseerivate külgprofiiilidega on aga parim viis tekitada oma kodus täielik pimendus ka kõige eredamal keskpäeval.

Fassaadirulood jaotatakse kanga juhtsüsteemi järgi kolme rühma:

  • ZIP külgprofiilid – kangas on külg lukkudega fikseeritud külgprofiilidesse (tooteleht ZIP-78),
  • külgprofiilid – kanga alalatt on fikseeritud külgprofiilidesse kuid kangas ise mitte (tooteleht KAP-95P),
  • külgtrossid – kanga alalatt on fikseeritud külg trosside külge kuid kangas ise mitte (tooteleht KAP-95L).

Uus motoriseeritud fassaadiruloo mudel ZIP-78 koos läbipaistva PVC materjaliga sobib suurepäraselt kliendile, kes soovib kaitsta oma terrassil või rõdul viibimist vihma ning tuulte eest, säilitades samal ajal selge vaade aiale, ilusale loodusele või hoopiski tänavale.

PVC materjaliga fassaadiruloo ZIP-78 maksimum kõrgus on 3000mm ning maksimum laius 3500mm.

Ruloo kuulub toote tuulekindlus klassi kaks, mis võimaldab toote kasutamise kuni 10,5m/s tuulekiirusel.

Fassaadiruloo ZIP-78 on varustatud  elektrimootoriga, mida saab mugavalt juhtida nii puldist kui ka Targa Kodu seadmest.

Tagades kasutajale mugavuse ning kaitsmaks kardinaid ootamatute tuuleiilide eest, soovitame lisavarustusena soetada tuuleandur.

Fassaadiribakardin

Fassaadiribakardin pakub efektiivset kaitset päikesevalguse ja -soojuse eest. Ribade kalde reguleerimisega saab muuta sissetulevat valgushulka ja vaate ulatust ning luua ruumis privaatsust.

Fassaadiribakardina mudeleid on erinevaid ning vastavalt fassaadi eripäradele saab neid kinnitada kõikvõimalikes erinevates positsioonides – hoone seinale, aknaavasse, integreeritud fassaadi sisse või terrassi küljele.

Fassaadiribakardinad jaotatakse riba juhtsüsteemi järgi kahte rühma:

  • külg profiilidega – ribaprofiilid on fikseeritud külgprofiilidesse,
  • külg trossidega –  ribaprofiilid on fikseeritud külgedelt trossiga.

Sunoreki tooteportfelli fassaadiribakardina eri mudelite miinimum ja maksimum gabariitmõõdud on järgmised:

  • min. laius 400mm (käsiajam) / 600mm  (elektriajam),
  • max. laius 6000mm,
  • max kõrgus 4000mm.

Fassaadiribakardina ribaprofiili tüüpe on mitmeid, olenevalt oma laiusest ning kujust.

Fassaadiribakardina ribaprofiili tüübid:

  • C – kujuline ribaprofiil, laiusega 65 või 80mm
    (tooteleht – Cetta 80),
  • S – kujuline ribaprofiil, laiusega 65 või 90mm,
  • Z – kujuline ribaprofiil, laiusega 70 või 90mm.

Ribaprofiili valikul tasub lähtuda visuaalset ilmest kui ka ribaprofiili tuulekindlusest erinevate toote laiuste puhul.

Näiteks S-kujulise 65mm laiuse ribaprofiili vastupidavust tuulele on parem kui C-kujulise 65mm laiusega ribaprofiilil. Kuid C-kujuline 80mm ja S-kujulise 65mm -laiuse ribaprofiilide tuulekindlus näitajad on samad.