Voldikkardinad

Voldikkardinad on stiilsed ja aegumatud, nende võlu seisneb dekoratiivses kangas, mis lisab igale ruumile atraktiivsust. Voltidesse pressitud kangas on ruumis efektne, kardina ülestõmbamisel volditakse kangas kokku tihedaks pakiks, allalastult on akna ees ühtlane voldistik.
Sobib erineva kujuga akende katmiseks (ümmarguste, kolmnurksete, trapetsikujuliste ja nelinurksete)

  • Varjab efektiivselt päikesevalgust
  • Aitab reguleerida ruumi temperatuuri
  • Võimalik paigaldada ka keeruliste arhitektuuriliste lahenduste korral, nt laeakendele
  • Võimalik avada nii ülevalt alla, alt üles kui mõlemas suunas
  • Valikus on üle 100 erineva voldikkardina mudeli ja üle 500 erineva kangamaterjali

Voldikkardin

Voldikkardinad sobivad igasugustele akendele. Voldikardina üheks eeliseks on võimalus paigaldada kardin akna raami sisse, klaasile väga lähedale, mistõttu valguspilud akna ja kardina vahel on minimaalsed. Voldikkardin võib olla ka vabalt akna ees rippuv. Voldikkardina materjali valikus on materjale läbipaistvatest kuni pimendavateni.

Ülevalt ja alt avanev voldikkardin

Ülevalt avatavate kardinate eeliseks on ruumisolijate privaatsuse tagamine samal ajal ülevalt valgust tuppa lastes. Ülevalt ja alt avatavaid voldikkardinad paigaldatakse ainult aknaraami sisse klaasi lähedale. Kardina profiilitoonide suur värvivalik, mis sisaldab ka puiduimitatsioone, võimaldab kardinat hästi sobitada erinevat värvi aknaraamide ja kogu interjööriga.

Kahe kangaga voldikkardin

Kahe kangaga voldikkardinad pakuvad unikaalset võimalust kasutada ühes kardinas kahte erinevat, kas erineva omaduse või värvitooniga kangast. Nii võib kardina ülemine pool olla läbipaistvast ja alumine pool pimendavast kangast, mis võimaldab kardinat üles ja alla liigutades ruumi vastavalt soovile pimedaks või vastupidi valgeks muuta. Kahe kangaga kardinaid on võimalik avada ülevalt või alt ja need sobivad kõigile nelinurksetele akendele.

Kärgkangaga kardin

Kärgkangas on kärjekujulise läbilõikega kangas, mis annab voldikkardinale uudse väljanägemise ja töötab seejuures väga hea soojusisolaatorina.  Kärgkangast voldiku väljanägemine on eriline, sest selles pole näha kardinast tavapäraselt läbijooksvaid vertikaalseid nööre. Kangast hoidvad nöörid on peidus kahe kangakihi vahel ning seetõttu pole kardinas ka augusridasid, mis torkavad eriti silma kui päike neist sisse paistab ja just pimendava kangaga. Kärgkangas hoiab toatemperatuuri, sest kärgedes olev õhk aeglustab soojusvahetust, vähendades niimoodi talvel soojakadusid ning  suvisel ajal päikesest tingitud ruumide ülekuumenemist rohkem kui ükski teine kardin.

Katuse- ja laeakna voldikkardinad

Voldikkardinad sobivad kasutamiseks ka katuse- ja laeakendele.

Katuse- ja laeakna voldikkardinad pakuvad samu avanemisvõimalusi ning omadusi, mis traditsioonilised voldikardinad. Kardina kanga suunamiseks kasutatakse sel juhul trosse, mis hoiavad ära kardina kõikumise ja rippumise akna avamisel või tuulutusasendis. Kõrgel asuvate kardinate avamiseks on võimalik kasutada tõmbevarast või motoriseeritud juhtimist.

Erikujulised voldikkardinad

Voldikkardinate on võimalik kasutada ka keerulisemate aknakujude korral. Erikujulised voldikkardinad võivad olla kolmnurksed, ümmargused või trapetsikujulised.

Mootoriga voldikkardinad

Voldikkardinate motoriseerimine muudab koduse elu mugavamaks ja hoiab kokku aega. Motoriseeritud voldikkardinad on juhitavad puldist või lülitist. Lisaseadmetega on võimalik kardinate avanemist ja sulgemist automatiseerida.