Aegumatu tekstiilkardin

Tekstiile hakati akende ette riputama soojapidamise eesmärgil juba väga ammusel ajal kui akendel ei kasutatud veel klaase ja tekstiil pidi hoidma sooja ning kaitsma ka ilmastiku mõjude eest.

Pealtnäha ikka samasugune tekstiilkardin on arenenud koos arhitektuuri stiilide ja moeeelistuste muutumisega, kus viimaseks suuremaks väljakutseks on olnud suured klaaspinnad  ja minimalistlik sisekujundus. 90ndadel olid sellest tulenevalt väga populaarsed, sel ajal uudsed paneelkardinad- sirged kangapaneelid akende ees, mis sobisid uue trendi ja stiiliga väga hästi. Tänaseks on tavapärase tekstiilkardina valmistamise tehnoloogiad nii palju muutunud, et see näeb välja moodsam, lakoonilisem ja puhtam, tänu millele sobib väga hästi ka kaasaegsesse interjööri. Hetkel ongi suurimaks lemmikuks ühtlaselt lainetavad, lihtsad, ilma krookpaelteta akent katvad kardinad.

 

Suuri ja raskeid kardinaid on väga mugav juhtida mootori abil puldist või lülitist, ise seejuures vaeva nägemata. Kui mootorit kasutada ei soovita, pakume nöörjuhitavat siini, millel saab kardinat mugavalt ette ja eest ära liigutada kardina ühes servas asuvast juhtnöörist kerides, sest suurt kogust kangast on raske käsitsi liigutada

Väga kasulik elustiili ning arhitektuuri muutusi toetav tekstiilkardina uuendus on ülaltavatav roomakardin. Selline lahendus on väga hea kõikidesse ruumidesse, kus vajatakse kardinaid päeva eri aegadel. Kui on vaja varjata sissevaadet, ei pea kogu akent kinni katma vaid saame kardina ülalt servast avada, et valgus tuppa pääseks. Kui on vaja varjata sissepaistvat päikest, saame kardina ülevalt kinni jätta ja alt avada või õhtusel ajal, et päike silma või televiisorisse ei paistaks, vastupidi alt ette tõmmata. Eriti hea lahendus on see ka pimendava kanga puhul, mis teeks päeval sissevaate varjamiseks ette tõmmatuna toa täiesti pimedaks või oleks vaja päevaks ja ööks erinevaid kardinaid. Võib öelda, et ülaltavatav kardin teeb ära mitme kardina töö. Lahendus on asendamatu tänapäevastele maast laeni akendele, vannitubadesse, garderoobidesse. Kardinaks saab kasutada kõiki tekstiile ja nii saab seda lihtsasti kombineerida tavapäraste tekstiikardinatega.

Tänapäeval on tekstiili peamine ülesanne akna ees intejööri kaunistamine kuid jõudsalt arenevad ka tekstiilide tehnilised omadused, mis annavad meile olulist lisaväärtust. Tekstiilid võivad olla hõbedase tagakihiga- valgust ja soojust tagasipeegeldavad hoides ruume ülekuumenemise või jahtumise eest, pimendavad- et saaksime paremini magada, vett hülgavad väljas või niisketes ruumides kasutamiseks, tulekindlad tuleohtlikesse ruumidesse või mustust hülgavad suure kasutusega kohtades. Esitletud on esimesi nutikangaid, mis reageerivad teatud keskkonna muutusele nt muudavad värvi.