Delfi Kodukujundaja

Delfi Kodukujundaja oli Eesti esimene sisustussaade, kus disaineritena said sõna võtta kõik Eestimaal elavad inimesed, hääletades igal nädalal erinevate sisekujunduslahenduste vahel.

Sunoreki spetsialistid aitasid Kodukujundaja korterisse valida kardinad ja aknakatted nii elutuppa, lastetuppa kui vannituppa.

Vaata valminud korterit SIIT.

Elutuba

Elutoa suure, maast laeni akna kardinad peavad varjama tuppa sissevaadet nii päeval kui õhtul, sest korter asub esimesel korrusel parkla kõrval kus liiguvad pidevalt inimesed. Parim ja “käepäraseim” lahendus sellisele suurele aknale on tekstiilkardin- päeval sissevaate varjamiseks akent kattev tüllkardin, millele saab õhtul ette tõmmata pimendava külgkardina. Kardina juures oleme kasutanud uudset kardinapaela, mis fikseerib kardinasse ühtlased voldid, mis püsivad paigas ega vaja käega paika sättimist ka peale kardina edasi tagasi liigutamist. Lahendus teeb suure kardina igapäevase kasutamise lihtsaks ja tagab korrektse ja kauni väljanägemise ilma vaevata. Selline lahendus, kus kardinas ei ole krookeid, on väga mugav ka hilisemal pesemisel ja triikimisel.

Kardina ülesriputamiseks kasutasime painutatud siini, mis on asendamatu nurgaga akna puhul, et kardinaid saaks vabalt liigutada. Painutus on ka väga kena variant siini ja kardina lõpetamiseks seinal. Kuna suur kogus tekstiili akna ees võib olla raske käsitsi liigutada, võibolla ei ole ka ligipääs aknale mugav, soovitame suurte kardinate liigutamiseks kasutada mootoriga puldist või lülitist juhitavat siini.

Lastetuba

Lastetoas on samuti kui elutoaski vaja varjata vaadet nii päeval kui õhtul kuid lisaks on siin oluline ka päevasel ajal tegutsemiseks valgust reguleerida. Pakutud lahendus on alt ja ülaltavatav tekstiilroomakardin, mis on hubane ja väga võimalusterohke lahendus. Sellise kardina saab vaate või päikese varjamiseks alt ette tõmmata ja ülevalt lahti jätte, et tuba päris pime ei oleks, hommikupäikese varjamiseks ülevalt kinni jätta ja alt avada ning õhtuks täielikult sulgeda. Kardinat saab ise kodus mehhanismilt maha võtta ja peale pesemist tagasi riputada.

Vannituba

Vannitoas on ülaltavatav kardin eriti kasulik, sest vaadet on siin alati vaja varjata ja mis võiks olla veel toredam kui see, et saame samal ajal akent ikkagi kasutada- valgust sisse lasta ja isegi vaadet nautida. Pakutud lahendus on veekindlast kangast alt ja ülaltavatav voldikkardin.