Miks valida voldikkardin

Viimastel aastatel on voldikkardina populaarsus järjest kasvanud. Ühelt poolt on selle populaarsuse taga meie arhitektuuri muutused, teiselt poolt aga kindlasti see, et elukeskkond ja selle kvaliteet mängivad meie elus järjest tähtsamat rolli.

Voldikkardinat eelistatakse peamiselt disaini pärast, sest plisseeritud kangast kardin mõjub toas elegantselt ja kaunilt. Lisaks omanäolisele disainile on voldikkardin aga ka väga funktsionaalne, mis kokku teebki voldikust hea valiku praktilisust ja ilu hindavale inimesele.

Voldikkardin oli esimene kardin, mida hakati tegema ülalt avatavana ja on ilmselt sellisena ka paljudele tuttav. Ülaltavatav kardin sobib kõikidele akendele ja on suurepärane lahendus, sest teeb meie ruumid valgusküllasemaks. Kardinat ülalt avades saame varjata altpoolt sissevaadet, samal ajal ülalt  päevavalgust tuppa lastes või varjata silmapaistvat õhtupäikest, kardinat samas täielikult ette tõmbamata. Sellist tüüpi kardinat kasutatakse palju maast laeni akendel kuid on sama hea variant ka tavapäraste mõõtudega akendele.

Pimendavad voldikkardinad on valmistatud kahekordsest kärjekujulise läbilõikega e kärgkangast. Kangas on väga eriline, sest vähendab tänu kärgedes paiknevale õhule talvisel ajal ruumi  soojakadusid või suvisel ajal ülekuumenemist. Kui tavalisest kangast voldikkardinast jooksevad läbi vertikaalsed kangast hoidvate nööride auguread, siis kärgkangal on nöörid peidetud kanga kihtide vahele ja kardinasse ei jää mingeid avasid, millest valgus sisse tungiks.

Duo voldikkardin on kahest kangast kardin, kus kardina ülemine ja alumine pool on erinevatest kangastest. Kardinat kasutatakse nii, et üks kangas tõmmatakse ette ja teine jääb kokku voltidesse või mõlemad kardina pooled on osaliselt avatud. Nii saab näites päevaks kasutada läbipaistvat kardinat ja õhtuks mitteläbipiatsvat.

Voldikkardina on universaalne ja laiade kasutusvõimalustega. Kui akna ette panna ainult voldikkardin, sobitub see hästi modernsesse ruumi. Erinevate materjalide, mustrite või teiste kardinatega kombineerimisel aga võime sobitada voldiku kenasti ka klassikalisse interjööri. Voldikkardinaid saab teha erikujulistena trapets, ring või kolmnurk akendele ning lae ja katuseakendele. Voldikkardina kangas on kodus käsitsi pestav. Sunoreki tootevalikus on värvilised ja puitimitsiooniga karidnaprofiilid aknaraamidele paigaldatavate kardinate sobitamiseks aknaga.