Väikelapsele turvalised kardinad

Lastega pered kindlasti teavad, et millegipärast lastele meeldib kardinate nööride ja kettidega mängida. Seepärast oleme muutnud kõik oma kett- ja nöörjuhitavad tooted lastele turvaliseks.

Alates 2014. aastast on Euroopa liidus kehtestatud standard, millele peavad vastama kõik kardinad, et need oleksid väikelastele ohutud. Nõue näeb ette, et kardinate rippuvad juhtketid ja nöörid ei moodustaks ohtlikke silmuseid, millesse laps võiks takerduda ja seeläbi lämbumisohtu sattuda.

 

Esimesena Eestis läbisid kõik Sunoreki tooted uuenduskuuri ja said varustatud nõuetekohaste turvadetailidega, mis muudavad juhtketid ja nöörid ohutuks. Keti või nööri külge paigaldatud turvadetaili ülesanne on minna lahti kui keegi takerdub nt komistab või kukub keti v nööri sisse. Kett või nöör katkeb ja ei teki saa tekkida mittelubatud ohtlikku silmust.

Turvadetailid asendavad tavalisi mitteavanevaid ühenduslülisid, on samas mõõdus ja ei erine nendest oluliselt ka väljanägemiselt. Turvalised ühenduslülide lapseturvalisuse detailid avanevad 6kg raskuse mõjul ja on lihtsalt taassuletavad, rulool lihtsalt kinni vajutatavad, ribakardinal keeratavad. Kardinate igapäevasel kasutamisel, ketist või nöörist tõmbamisel avamiseks või sulgemiseks, need ei avane.

Kui tootel ei ole avanevat juhtnööri või keti ühenduslüli, tohib selle rippuva osa pikkus olla põrandast 1,5 m kõrgusel. Nöörjuhitava kardina ülestõstmisel, kui tekivad pikad rippuvad nöörid, tuleb need kerida seinale paigaldatud nöörikoguja külge. Ka turvalistel, avanevate ühenduslülidega juhtkettidel on seadusest tulenev pikkuse nõue. Need ei tohi olla põrandale lähemal kui 60cm, ja kasutusmugavusest tulenevalt pidime muutma keti pikkuse standardit pikemaks.